Haber

Oğuzhan Uğur’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a: Haklısınız hocam

Youtube üzerinden yayın yapan Babala TV’nin sahibi Oğuzhan Uğur, Kur’an kursunu tercih eden öğrenci azlığından şikayetçi olan Ali Erbaş’ın açıklamasına esprili yanıt verdi.

Ali Erbaş, katıldığı bir etkinlikte, “Her öğrenci isterse bir okulda Kur’an dersini seçebilir. Bu imkan var. Okul müdürlerinin bu imkandan faydalanması gerekiyor. Onları Allah’ın kitabını öğrenmeye teşvik edin. Sağlayın” dedi. rehberlik.” Erbaş şöyle devam etti:

“Bazı okullarda yüzde 10 öğrenci seçiyor. Bu o okul müdürüne yazık edilecek bir olay. Diğer yüzde 90 neden öğrenci seçmiyor? Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine sesleniyorum. Devletimizin maharetiyle. , 9 yıl sürmesi sağlanmıştır.Kıymetli kardeşlerim 9 yılda imam olmaya yeter,almak da olur.Tuttuğunda veda etmeyen gencin suçu kime? Sokak röportajlarında mikrofon mu çıkarıyoruz? Bu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi hocaları 9 yıldır çocuklarımıza ne öğretiyor? Bunun vebası hepimize zarar verir.”

Erbaş’ın “Sokak röportajlarında izliyoruz, hatasız salavat getiremeyen gençler var” sözleriyle yaptığı paylaşımı aktaran Oğuzhan Uğur, şu mesajı yazdı: “Haklısın hocam. Bunlar yetmez onlara. salavat getirmek için ay sonunu da getiremezler.” (HABER MERKEZİ)

haber-caldiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu