Haber

Muharrem İnce: Bayramlar sarılmaktır, dostluktur, gönül gönüledir

Cumhurbaşkanlığı adayı ve Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bayramlar kucaklaşmaktır, dostluktur, gönül gönüle olmaktır.” söz konusu.

Ramazan Bayramı namazını Yalova merkeze bağlı Elmalık köyündeki mescitte kılan İnce, cemaatle bayramı kutladıktan sonra mezarlığa gitti.

Köy mezarlığında babası, dedesi ve anneannesinin de aralarında bulunduğu yakınlarının kabirlerini ziyaret eden İnce, dualarda bulundu.

Muharrem İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada bayramların sosyal yaşamdaki değerine vurgu yaptı.

Herkesin bayramını kutlayan İnce, şunları söyledi:

“Bayramlar kucaklaşmak, dostluk, gönül gönüle olmaktır. Bayramlar etnisite, mezhep ve ayrıcalıkları konuşmak değildir. Bayramlar kucaklaşmaktır. Bu vesileyle tüm milletimizin, İslam aleminin bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim. tüm insanlığa hayırlar getirsin.Atatürk ve şehitlerimize bir kez daha “Cumhuriyetimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa ve günde beş defa özgürce ezan okunuyorsa bu Atatürk’ün ve şehitlerimizin sayesindedir. Onları bir kez daha minnetle anıyorum.”

İnce konuşmasının ardından basın mensuplarına doğduğu evi gezdirerek ilk bayram ziyaretini annesi Zekiye İnce’nin evine yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu