Haber

İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRK BEYAZ DERNEĞİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Beyazay Derneği arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “İstanbul’da 15’inci hastane sınıfımızı kurduk. Eğitimciler olarak hastanede ve evde eğitim gören çocuklarımızı çok seviyoruz.”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Beyazay Derneği arasındaki eğitim iş birliği protokolü, Zeytinburnu Belediye Binası Akdeniz Konferans Salonu’nda düzenlenen imza töreniyle gerçekleştirildi. Törene İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beyazay Derneği Lideri Lokman Ayva ile çok sayıda eğitimci ve öğrenci katıldı.

“15. HASTANE SINIFIMIZI İSTANBUL’DA KURDUK”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, “Günümüzün belki de en temel değerlerinden biri birlikte çalışabilmek, birlikte çalışma kültürü oluşturmaktır. Ortak yönetim modelleri geliştirmek, birbirimize güvenerek çalışıyoruz.Bugün birlikte çalışmamızın,bu protokolü birlikte imzalamamızın temeli budur.Bu nedenledir.Öğretmen eğitimlerimiz özel eğitim alanında da büyük bir ivme kazanmıştır.Daha özel ve öncelikli olarak tüm dezavantajlı öğrencilerimiz.Kurulan özel eğitim okulları ve özel meslek okulları bunların göstergesidir.Muhtemelen çalışma alanlarımızdan biri de bunlardan biridir.Hastanede veya evde uzun süreli tedavi gören öğrencilerimiz.Bu kapsamda biz İstanbul’da 15. hastane sınıfımızı kurduk.Tüm hastanelerimizde çocuklarımız nerede tedavi görüyorsa, desteğe ihtiyaçları varsa çok yönlü hastaneler açtık. onlar için sınıflar. Hastanelerde ve evde eğitim alanlar, eğitimciler olarak hep birlikte çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Bugünkü protokol okullarımızdaki mevcut çalışmalara yeni bir boyut kazandıracak. Sosyal etkinlikler çerçevesinde önlerinde çocuklarımızın birlikte üretebileceği yeni bir alan açılacak” dedi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Görüntü dökümü: ——————Levent Yazıcı’nın konuşması-Protokolün imzalanması

-Genel ve detay görüntüler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu