Haber

Çin Son 10 Yılda Etkileyici Bir Gelişim Süreci Gösterdi

PEKİN, 10 Mart (Xinhua) — Çin’in gelişimiyle ilgili yakın tarihli bir küresel ankete katılanların yaklaşık yüzde 96’sı, Asya ülkesinin son on yıldaki başarılarından etkilendiklerini söyledi.

Xinhua Haber Ajansı’nın 60’tan fazla ülkeden çok sayıda akademisyen, siyaset bilimi, sosyal bilimler ve iş dünyası profesyonellerinin katılımıyla 1200 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ankete göre, ankete katılanların yaklaşık yüzde 60’ı Çin’in son yıllardaki “ekonomik kalkınmasını” ve “bilim”. ve teknolojide kaydettiği ilerlemeden etkilendi.

Katılımcıların yüzde 83,1’i Çin ekonomisinin canlılığının ve potansiyelinin dünya ekonomisi için süregelen bir güven ve güç kaynağı olacağına inanıyor.

Öte yandan, Çin’in ayrıntılı kalkınma planında öne çıkardığı “Daha yüksek standartlı açık ekonomi”, “Dijital Çin (inisiyatif),” “Akıllı şehirler” ve “Kırsal canlandırma” anahtar kelimeleri de katılımcılar tarafından çoğunlukla çekici bulunuyor.

Anket ayrıca, Çin’in 2013’te önerilen Nesil ve Yol Girişimi’nin, muazzam kalkınma potansiyeli ve işbirliği fırsatları sunan ülke ve bölgelere güçlendirilmiş uluslararası ilişkiler ve barış inşa etmelerine yardımcı olduğunu da ortaya koydu.

Öte yandan katılımcılar, son 10 yılda daha çok “Çin markalı ürünlerin”, “(Çin bağlantılı) altyapı projelerinin” ve “Çin kültür ürünlerinin” günlük yaşamlarının alışılmış unsurları haline geldiğini söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu