Haber

Bayrampaşa’da Gizli Hint Kenevir Operasyonu: 3 Gözaltı

Bayrampaşa’da operasyon yapılan inşaat halindeki bir adreste, girişi dolapla kapatılan gizli bölmede esrar yetiştirildiği belirlendi. Operasyonda çok sayıda esrar ve ekiminde kullanılan makinelere el konulurken, 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bayrampaşa Kocatepe Mahallesi’ndeki bir adresi uyuşturucu ekimi şüphesiyle takibe aldı. Adres çevresinde kuvvetli bir kokunun olduğu ve gece iç mekanın loş bir şekilde aydınlatıldığı belirlendi. 23 Ekim günü saat 19.30 sıralarında adresin otoparkına giren şüpheli araçtaki EO, MD ve HC isimli kişiler yakalandı. Binanın 8’inci katında inşaat halinde olduğu ve herhangi bir şüphe uyandırmadığı tespit edilirken, yapılan detaylı aramalar sonucunda odada bir dolap ve girişi kapalı, bilinmeyen bir bölme tespit edildi. Kapalı bölmede yapılan aramalarda, büyük saksılarda yetiştirilen 460 jüt bitkisi, cam saksılarda yetiştirilen 39 jüt bitkisi, jüt yetiştiriciliğinde kullanılan 54 aydınlatma sistemi, ilaç maddesi üretiminde kullanılan 28 PH stabil toprak, 1 adet oda sıcaklığı göstergesi ele geçirildi. , 2 adet klima. , 3 adet havalandırma filtresi, hortumla düzenlenmiş sulama sistemi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 3 adet fişek ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 şüpheli, 6136 SKM ile uyuşturucu veya uyarıcı madde üretimi ve ticareti suçundan ilgili makamlara sevk edildi. EO hakkında adli kontrol kararı uygulanırken, MD ve HC tutuklanarak cezaevine gönderildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu