Haber

Bakan Işıkhan’dan asgari ücret açıklaması: Umarım herkesin hemfikir olduğu bir miktar olur

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan taban fiyata ilişkin açıklama yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının bütçesine ilişkin sunum yaptı.

Asgari ücrete ilişkin konuşan Işıkhan, “Asgari Ücret Komisyonu 2024 yılı asgari ücretini belirlemek için yeniden toplanacak. Umuyoruz ki bir miktar üzerinde herkes uzlaşır. Her artış tüm çalışanlara aynı oranda ek gelir avantajı sağlayacaktır. vergi muafiyeti tutarındaki artış olarak bu kapsamda 2024 “2017 yılı için 595,1 milyar lira vergi muafiyeti öngörülüyor” dedi.

Asgari fiyat temmuz ayında yüzde 34 artışla net 11 bin 402 liraya çıkarıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüyor.

AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplanan komisyonda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Yargıtay’ın bütçe, kesinhesap ve Sayıştay raporları da yer aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün hesap raporları görüşülecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu