Ekonomi

Zambiya’da Dev Fil Safariye Çıkan Turistlerin Aracına Saldırdı

Dev fil Zambiya’da safariye çıkan turistlerin aracına saldırdı. Uzun süre aracı kovalayan ve durduğunda aracı deviren fil, 80 yaşındaki bir kadın turisti öldürdü.

Kafue Ulusal Parkı’nda gerçekleşen olayda araçta altı turist bulunuyordu.

Videoda, bir turist filin arabanın hızıyla ayak uydurduğunu söylerken, bir diğeri “oh oh” derken bir diğeri de “hızla geliyor” diyerek çarpışma anının son çaresiz anlarını ifade ediyor.

Olay yeri fotoğraflarına göre, olay yerindeki geniş çekimlerden yola çıkarak, şoförün yolun sonuna geldiği varsayılıyor. Şoför, filin gerçek bir saldırı yapacağını anladığında yüksek sesle “hey hey hey hey hey” diye bağırıyor ve 10 fit boyunda olan ve beş ton ağırlığındaki filin ölümcül bir saldırıya niyetlendiğini fark ediyor.

Turistler, filin üç fit uzunluğundaki dişlerini kamyonetin gövdesinin altına sokarak ve aracı devirdiği sırada çığlık atıyor.

Fil tarafından öldürülen Amerikalı turistin kimliği henüz doğrulanmadı.

Safari severler şoförün kaçmaya devam etmek yerine neden aracı durduğunu sorularken bazı kesimler ise yol bittiği için şoförün aracı durduğunu söyledi.

Ulusal park olay hakkında henüz yorum yapmadı.

Kamyonetin içindeki misafirlerin tümünün Amerikalı olduğu ve Kafue Ulusal Parkı’ndaki Lufupa Nehri Kampı’nda kaldığı tahmin ediliyor. Bu kamp, dünyanın en eski ve ikinci büyük safari parkı olan Kafue Ulusal Parkı’nda yer alıyor.

Parkın CEO’su Keith Vincent, 80 yaşındaki bir Amerikalı misafirin öldüğünü, başka birinin ciddi şekilde yaralandığını ve dört diğer turistin hafif yaralandığını doğruladı.

Vincent, ciddi şekilde yaralanan misafirin Güney Afrika’daki özel bir tıbbi tesise nakledildiğini ve diğer dördünün bir klinikte tedavi edildiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu