Teknoloji

WhatsApp’ta Yeni Dönem: Tek Telefon Numarasıyla İki Hesap!

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemdeki önemli güncellemelerine devam etmek istiyor. Şirket son olarak uygulamanın Android tarafındaki tasarımını da yenileyerek güncellemeler bölümüne “Kanallar” özelliğini ekledi.

Kanallar özelliğiyle kullanıcılarının bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamayı hedefleyen şirket, şimdi de Android Beta 2.23.24.4’te alternatif profil adı verilen özelliği test ediyor.

Yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak alternatif profil özelliği, sizi görmek istediğiniz kişilerin farklı fotoğraf ve bilgilerle görmesine olanak tanıyacak. Örneğin kişi listenizde kayıtlı kişiler adınızı “Yunus” olarak görürken, yabancılar adınızı “Mehmet” olarak görecektir. Aynı durum profil fotoğrafınız için de geçerli olacaktır.

Temel olarak daha güvenli bir deneyim sunmayı amaçlayan Meta’nın, kullanıcılara özel sayılabilecek bilgileri saklama olanağı verdiğini söyleyebiliriz. Bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmese de en az birkaç ay bekleyebileceğimizi söyleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu