İş

Üretici kadın, hayallerine ulaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı destekle 2 çocuk annesi Gülizar Kayda, ‘ev üretimi şam tatlısını’ açtığı iş yerinde yaparak satmaya başladı, hayaline ulaştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üretici bayanlara sağladığı takviye, bir bayanı daha hayallerine ulaştırdı. Bu bayanlardan birisi de Tarsuslu Gülizar Kayda oldu. 2 çocuk annesi 2000 yılında vefat eden kayınpederinden kalan şam tatlısı tezgahını, Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın sunduğu destek ile işyerine çevirmeyi başardı. Vatandaşların da büyük beğeni ile tükettiği ev yapımı şam tatlının, hayatının merkezinde olduğunu söyleyen Kayda, 1935’den beri aile lezzeti olan eserini evvel tüm Türkiye’ye, ardından dünyaya tanıtmak istiyor.

” Gaziantep’in baklavası patent almışsa, Tarsus şam tatlısı da almalı” diyen 2 çocuk annesi Gülizar Kayda, “İşimi severek, isteyerek yapıyorum. Öncesinde tezgahta satıyordum, sonrasında üretici bayan stantlarında satmaya başladım ve son olarak da dükkan açtım. Büyükşehir belediyesinin takviyesi, olumlu manada çok şeyi değiştirdi. İnsanlara yararlı olmayı seviyorum. İşimi severek yapıyorum, sevgimi katıyorum. Hayata daha sıkı sarıldım” ifadelerini kullandı.

Bu işten elde ettiği gelirle aile bütçesine önemli katkı sağladığını ve üniversiteye hazırlanan oğlunu okuttuğunu belirten Kayda, “Tek başıma gayret ediyorum diyebilirim. Eşime, çocuklarıma yararlıyım. Hayat çok zorlaştı, tek maaşla olmuyor, bayanlarımızın da çalışması lazım. Çalışırsak geleceğe de inançla bakarız” halinde konuştu. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu