Teknoloji

Spotify, grup oturumları için paylaşılan ses kontrolü sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunuyor

Müzik akışı devi Spotify, küme oturumu özelliği için bir güncelleme yayınlıyor. Bir küme oturumuna katılan kullanıcılar, telefonu hareket ettirmek zorunda kalmadan sesi kontrol etmek için paylaşılan bir ses seçeneğine sahip olacak.

Spotify’ın küme oturumu, cihazlar eşler arası bir WiFi ağına bağlıyken kullanıcıların uyumlu bir hoparlör kullanarak birlikte müzik çalmasına olanak tanıyan ücretli bir üye özelliğidir. Paylaşılan ses kontrolü, her kullanıcının sesi paylaşılan uyumlu hoparlörde ayarlamasına olanak tanır. Küme sahibi ” Başkalarının sesi değiştirmesine izin ver“adlı seçeneğe dokunarak bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Ancak yeni güncellemenin sadece ücretli üyelik ile kullanıcılara sunulduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var. Özellik kademeli olarak kullanıma sunulduğundan, seçeneğin Android veya iOS cihazınızda görünmesi biraz zaman alabilir. Bir blog gönderisinde, Spotify’ın paylaşılan ses kontrolü krom döküm, Amazon Oyuncular, sonosVe BoseSpotify Embedded SDK kullanan tüm WiFi özellikli hoparlörlerde çalışacağı söyleniyor.

Paylaşılan ses kontrolü şu anda AirPlay, Car veya Bluetooth cihazlarıyla uyumlu değil . Spotify, paylaşılan ses kontrolü seçeneğinin ” olduğunu söylüyor grup liderinin daha büyük oturumlarda kontrolü elinde tutmasını sağlamak için dördüncü kullanıcı bir küme oturumuna katıldığında otomatik olarak kapanacağını söyledi. Ancak bu, oturum başına yalnızca bir kez gerçekleşir ve toplantı sahibi seçeneği yeniden etkinleştirebilir.

Kullanıcılar hala Spotify’ın HiFi abonelik seçeneğiŞirketin gelmesini beklerken uygulamanıza tam uzunlukta müzik görüntüleri getirin planlar. Masaüstü uygulamasına yapılan son bir güncelleme, neyin çaldığını ve kitaplığınızda ne olduğunu gösteren yeni bölümler ekledi.

Spotify CEO’su Daniel Ek , geçen ay çevrimdışı dinleme için otomatik olarak müzik indirecek bir çevrimdışı karma çalma listesini test ettiklerini de doğruladı. Şirket, Podcast işinden 200 çalışanını işten çıkardı ve Spotify’ın ayrıca GDPR ihlalleri nedeniyle 5,4 milyon dolar para cezasına çarptırıldığı bildirildi.

haber-havran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu