Haber

Sivasspor’un en hırçını Uğur Çiftçi

Süper Lig’in 14 haftalık periyotunu 11 puanla 17. sırada tamamlayan DG Sivasspor’un defans oyuncusu Uğur Çiftçi, ligde 3 sarı, 1 kırmızı kart görerek ekip en hırçın ismi olarak ön plana çıktı.

Sivasspor’lu Uğur Çiftçi, Süper Lig’in 14 haftalık kısmında grubun en hırçın oyuncusu oldu. Ligde kart gören 13 oyuncu ortasında 10 maçta 799 dakika alanda kalan defans oyuncusu Uğur Çiftçi, 1 kırmızı ve 3 sarı kartla en “hırçın” isim olarak ön plana çıktı. Deneyimli oyuncu ayrıyeten 9 defa de birinci 11’de maça başladı.

Sivasspor’un ligde oynadığı 14 maçta 10 futbolcu 2’şer kez sarı kartla cezalandırıldı. Futbolculardan Caner Osmanpaşa, Robin Yalçın, Kader Keita, Fredrik Ulvestad, Hakan Arslan, Erdoğan Yeşilyurt, Dia Saba, Charis Charisis, Max Gradel ve Mustapha Yatabare ligin 14 haftalık periyotunda 2’şer kere sarı kart gördü.

13 oyuncu kartla cezalandırıldı

Kırmızı-beyazlılarda geride kalan 14 haftasında 13 futbolcu kart gördü. Kırmızı-beyazlı takımın futbolcuları, Spor Toto Harika Lig 2022-2023 döneminin birinci 14 haftasında maçlarda 1 kere kırmızı kart ve 25 sefer sarı kartla cezalandırıldı.

Sivasspor’da bu dönem kart gören oyuncular şöyle:

Uğur Çiftçi (1 kırmızı, 3 sarı)

Caner Osmanpaş (2 sarı)

Robin Yalçın (2 sarı)

Kader Keita (2 sarı)

Fredrik Ulvestad (2 sarı)

Hakan Arslan (2 sarı)

Erdoğan Yeşilyurt (2 sarı)

Dia Saba (2 sarı)

Charis Charisis (2 sarı)

Max Gradel (2 sarı)

Mustapha Yatabare (2 sarı)

Dimitris Goutas (1 sarı)

Ziya Erdal (1 sarı) – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu