Haber

Kocaeli “Türkiye Yüzyılına Koşmak”

Kocaeli “Türkiye Yüzyılına Koşmak”

Büyükşehir Belediyesi’nin “Kocaeli 10. Uluslararası Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu” için geri sayım başladı

100’üncü yıl dönümünde 100 dalgıç Türk Bayrağıyla su altında;
 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Kocaeli 10. Uluslararası Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu, Türk Bayrağının su altında dalgalandırılması etkinliği ile 10. 29 Ekim Pazar saat 12.00. 7’den 70’e her yaş grubundan koşucu ve vatandaşların katılabileceği ‘Türkiye Yüzyılına Koşuyor’ Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu’na bu yıl da büyük ilgi bekleniyor.

TÜRK BAYRAĞI SU ALTINDA OLACAK
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği Kocaeli’den 100 istekli dalgıçtan oluşan dalış ekibi, Sekapark Kite Peak Plajı’nda tüpler yardımıyla dalış yapacak ve 50×38,46 ölçüsündeki 1.923 metrekarelik Türk Bayrağı’nı dalgalandıracak. Kocaeli 10. Uluslararası Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu’nun startı, yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne kortejinden meşalelerin yakılması ve bayrağın göndere çekilmesi gösterisinin ardından protokol tarafından verilecek.

KAYITLAR İNTERNET ÜZERİNDEN ALINIR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl 29 Ekim’de düzenlenen Uluslararası Kocaeli Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu, Türkiye’den ve dünyadan sporcuları ağırlamaya devam edecek. Ödül alan yarışa kayıtlar Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.kocaeli.bel.tr üzerinden alınmaya devam ediyor. 18 yaş üstü katılımcılar kayıtlarını online olarak yapacak, 18 yaş altı katılımcılar ise tekrar online ön kayıt yaptıracak, kayıt sürecinde gerekli olan veli muvafakat formunu doldurarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKASEM’deki Cumhuriyet Koşusu masasına teslim edeceklerdir. . Sandık numaraları 23-27 Ekim tarihleri ​​arasında satın alınabilecek. Başvuru süresi 27 Ekim Cuma saat 17.00’ye kadar devam edecek.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK
“Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu” 10 km koşu ve 3 km halk koşusu bağımsız yarışlar olacağından koşucuların notları ve ödülleri ayrı ayrı hesaplanacaktır. Bu kapsamda tüm kategorilerde ilk 5 koşucuya para ödülü, ilk 3 koşucuya ise derecelerine göre para ödülü verilecek; 1., 2. ve 3. olanlara madalya verilecektir. İlk 3 koşucu, madalya töreni sırasında yarış resmi tişörtleriyle ödül podyumunda yer almalıdır.

3 KATEGORİDE DÜZENLENECEK
Sekapark Uçurtma Zirvesi önünde başlayacak yarış, 1 kilometre çocuk maratonu, 3 kilometre halk maratonu ve 10 kilometre koşu olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecek. Erkekler ve kadınlar kategorisinde 10 km yarışının galibine 30 bin TL, 3 km halk yarışının galibine ise 6 bin TL ödül verilecek. 1 kilometrelik Çocuk Maratonunu tamamlayan tüm sporculara hatıra madalyası ve tişört verilecek. Tüm kategoriler 5 dakika aralıklarla koşuya başlarken, 10 kilometre koşusu saat 13.00’de, 3 kilometre halk koşusu 13.05’te ve son olarak 1 kilometre çocuk koşusu ise saat 13.10’da başlayacak. Ödül töreni saat 14.00’te yapılacak.

IAAF KURALLARI GEÇERLİ OLACAK
Müsabakalar Atletizm Federasyonu ve IAAF müsabaka kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecektir. Yarışma; Kulüp, yabancı uyruklu kişi ve sporculara açık olacak olup, yabancı uyruklu sporcuların kayıt sırasında pasaportlarını ibraz etmeleri gerekecek. Ayrıca yarışmalara katılım sorumluluğu katılımcılara ait olacaktır. Bu kapsamda katılımcıların ilgili taahhütnamelerini doldurmaları gerekecektir.

YARIŞMA SÜRESİ 2 SAAT OLACAK
Yarışmalara hem erkek hem de kadın koşucular katılabilir. Yarışların süresi 2 saat olacak ve bu süreyi aşan koşucuların puanları değerlendirmeye alınmayacaktır. 3 kilometrelik halk koşusuna sadece Kocaeli il merkezinde ikamet eden bireyler katılabilecek. Kocaeli dışından katılan ve sıralamaya girenler diskalifiye edilecektir.

YARIŞ PİSTLERİ
1 kilometrelik çocuk maratonu ve 3 kilometrelik halk koşusu Sekapark Uçurtma Zirvesi önünden başlayacak. Koşucular Sekapark alanı içerisinde şeritlerle belirlenen parkuru takip edecek. 10 kilometrelik yarışta Sekapark Uçurtma Zirvesi önünden start alacak, Amiral Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinden gelerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaştırma Şube Müdürlüğü önünden geçerek sahil kordonuna bağlanarak Cumhuriyet Köprüsü’nden geçerek dönüş yapacaklar. Eski İnterteks Fuar Alanı’nın önünden geçip aynı rotayı takip edin.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu