Haber

Kılıçdaroğlu’nun adaylığından endişe duyan İYİ Partili Ağıralioğlu’ndan eleştirilere tepki: Bu lafların onda birini devlet düşmanlarına söylemediler

Millet İttifakı’nın ortakları CHP ve İYİ Parti arasında ipler iyice geriliyor. İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir programda Kılıçdaroğlu’nun adaylığından tasa duyduklarını söylemesi CHP’lilerin reaksiyonunu çekmişti. Ağıralioğlu, kendisine yöneltilen tenkitlere karşılık verdi.

“BU REFLEKSİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”

Programda “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz.” diyen Yavuz Ağıralioğlu, “Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz.” sözlerini kullanmıştı.

CHP KANADINDAN REAKSİYON GELMİŞTİ

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay da Ağıralioğlu’nun açıklamasına “Kraldan çok kralcılık” diyerek tepki göstermişti. CHP’li Engin Özkoç ise, “Cumhurbaşkanlığı sistemini yok etmek için birlikte kararlı bir şekilde yürüyen ve genel başkanların kararlı tutumunu zaafiyete uğratacak hiç bir söylem doğru değildir” açıklamasını yapmıştı.

“BANA SÖYLEDİKLERİNİ DEVLET DÜŞMANALARINA SÖYLEYEMEDİLER”

Karar TV’de katıldığı bir programda gelen eleştirilere yanıt veren Ağıralioğlu, “Sadece kaybedebiliriz tasasından ötürü bana söyledikleri lafların onda birini devlet millet düşmanlarına söyleyemediler. Söylesinler bakalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu