Haber

Kahramanmaraş’ta tarım arazilerini kaydıran fay kırıkları havadan görüntülendi

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Hacıbebek Mahallesi’nde bulunan tarım arazilerinde çatlaklar, yarıklar ve tümsekler oluştu. Tarlaların üzerinde kilometrelerce uzanan fay sınırı havadan görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Kahramanmaraş Türkoğlu Hacıbebek Mahallesi yolu üzerindeki tarım alanlarında kırıklar, yarıklar ve tümsekler görüldü. Fay hattı neredeyse yerleri ikiye böldü. Kilometrelerce uzayan kırıklar havadan da görüntülendi. Mahallede yaşanan tahribat sadece tarlalarda değil yollarda da görüldü. Sarsıntının şiddetiyle birlikte araziye yakın yollarda da çökme ve kayma gözlemlendi.

HER YÖNDEN PATLADI

Doğduğundan beri bu köyde yaşayan 23 yaşındaki Hasan Çelik, “Burası kilometrelerce tarım arazimiz. Şiddetli deprem nedeniyle yarıklar oluştu, tepecikler oluştu. Burdan yaşıyoruz ama şimdi endişeleniyoruz.Nasıl yapacağız?Yollar kaymış. Bu yerler düzdü. Normalde buradan traktör girince düz giderdi ama çok kötü durumdalar. Fay hattı muhtemelen buradan geçiyor. Her yer patladı. Traktörler gübre atmak için buraya giremezler. Çok kötüydü. Normalde bu tarlalarda fare olmazdı. “Fazla olmazdı. Sarsıntıdan sonra hepsi yüzeye çıktı, delikler oluştu. Farelerin hepsi yüzeye çıktı” dedi.

– Karakoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu