Yaşam

İtfaiyeden arama kurtarma eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi kapsamında görev yapan işçiye ‘Su Taşkınlarında Arama Kurtarma’ eğitimi verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, kurum içi eğitimler kapsamında çalışanlarına ‘Su Taşkınlarında Arama Kurtarma’ eğitimi verdi. Antrenman Düzce’de Melen Çayı’nda güçlü bir parkurda gerçekleştirildi.

 

‘SELDE ARAMA KURTARMA’

Türkiye’nin en deneyimli itfaiye teşkilatları arasında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, çalışanları için eğitim faaliyetlerine önem vermektedir. Bu kapsamda itfaiye ekipleri olası her duruma karşı hazırlıklı olmak için periyodik olarak eğitilmektedir. Son olarak Düzce Melen Çayı’nda ‘Selde Arama Kurtarma’ eğitimi gerçekleştirildi.

 

7/24 GÖREV İÇİN HAZIR

Özellikle şiddetli yağışlardan sonra meydana gelen sel felaketlerinde mahsur kalma ve kaybolma vakaları olabiliyor. Bu tür durumlara karşı işçi hizmet kalitesinin artırılması ve arama kurtarma faaliyetlerinde daha aktif operasyonların yürütülmesi amacıyla İtfaiye Önlem ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi (KOBİTEM) eğitmenleri tarafından ‘Su Baskını Arama Kurtarma’ eğitimi verildi. .

 

EĞİTİM KONULARI

Düzce Melen Çayı üzerinde gerçekleştirilen eğitimlerde köprü üzerinden iple suya inip çıkma, Body sal durumu ve suda drift yapma, yüzme teknikleri, grup halinde suda hareket etme, Kurtarma halatı kullanımı, Kurtarma halatı fırlatma kazazede, bot uygulamaları, bot çevirme, akıntıda botla çekme, yaralı çekme, botla çekme, halatlı köprü uygulamaları, köprüde işçi kurtarma, köprüde bot kurtarma başta olmak üzere arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili birçok bilgi aktarımı gerçekleştirildi.

 

UYGULAMALI EĞİTİM

Eğitimin sonunda uygulamalı tatbikat yapıldı. Tatbikat sırasında suda mahsur kalan yaralının ihbarı üzerine harekete geçen gruplar, öğrendikleri konuları uygulama fırsatı buldu. suyun dışında.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu