Ekonomi

İBB Başkanı İmamoğlu: Eski şampiyonlar İstanbul’a gelecek

İmamoğlu, “2036 Olimpiyat Oyunları” ve “Paralimpik Oyunları”nın İstanbul’a taşınması amacıyla 16-17 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Dünya Olimpiyat Forumu (WOA) öncesi Dünya Olimpiyatçılar Derneği’nin (WOA) Lideri oldu. Joel Bouzou ile bir gösteriye geldi.

Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te düzenlenen toplantıda konuşan İmamoğlu, olimpik sporcu olmanın küçük yaşlardan itibaren başlayan güçlü bir yolculuk olduğunu belirterek, bu zorlukların üstesinden gelen, yarışan, yarışan insanların çok değerli bir etkinliğini duyurmak için bir araya geldiklerini söyledi. olimpiyatlarda, şampiyonluklar kazanmış ve dünyanın en güzeli olarak biliniyor. .

Yıllardır hayranlıkla izlenen eski şampiyonların Dünya Olimpiyat Forumu ile İstanbul’a geleceğine işaret eden İmamoğlu, “150 kişilik bu grup sıradan bir konuk değil. Olimpik sporcular bölge halkı için güçlü bir ilham kaynağı. her yaştan.” söz konusu.

2036 Olimpiyatlarını İstanbul’da düzenlemeyi hedeflediklerini ifade eden İmamoğlu, olimpiyat ruhunu İstanbul’da, Türkiye’de ve tüm dünyada yaşatmak istediklerini kaydetti.

Forumun bu alandaki deneyim ve bilgi birikimini artırmak adına büyük değer taşıdığını anlatan İmamoğlu, iki gün boyunca gerçekleştirilecek toplantılarda spor ve olimpiyatlarla ilgili birçok konuda fark yaratan çalışmaların yürütüleceğini söyledi.

Bu etkinliği tek seferlik bir etkinlik olarak görmediklerini ifade eden İmamoğlu, “Ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmiş sporcularımızı Uluslararası Olimpiyat Birliği programının bir parçası haline getireceğiz. Kendilerine başarılarının devamı için rozet ve sertifikalar takdim edeceğiz. bunun simgesidir.” dedi.

100 ülkeden sporcu gelecek

Aynı zamanda eski bir olimpik sporcu olan WOA Lideri Bouzou, forumda 100 ülkeden sporcunun İstanbul’da buluşacağını söyledi.

Bouzou, “Topluluklarını nasıl geliştirecekleri ve ulusal Olimpiyat işbirliklerini nasıl ilerletecekleri hakkında konuşacaklar. Üyelerini nasıl güçlendirecekleri hakkında birlikte konuşacaklar. Amaç, Olimpik hareketin değerlerini ve tabii ki uygulamalarını yaymak” dedi. . ifadeleri kullandı.

Konuşmaların ardından Tokyo 2020’de paralel barda bronz madalya alarak Türkiye’ye jimnastik tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını getiren Ferhat Arıcan ve 2023 Dünya Taekwondo ve 2018 Avrupa Taekwondo’da altın madalya kazanan Nafia Kuş Şampiyonalara, Dünya Olimpiyatçılar Birliği üyelik belgeleri verildi.

Üçüncü toplantı İstanbul’da yapılacak.

İlki 2015’te Moskova’da, ikincisi 2019’da Lozan’da düzenlenen WOF toplantılarının üçüncüsü, 16-17 Eylül tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

Dünya Olimpiyatçılar Derneği (WOA), 1999 yılında olimpiyatlara katılan 150 binden fazla sporcuya destek vermek ve hayatlarının her aşamasında onlar için çalışmayı amaçlayarak kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu