Haber

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz İlçeye Yapılan Hizmetleri Anlattı

İlçeye sunulan hizmetleri anlatan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Bir milyar liraya yakın kamulaştırma yaptık. 42 okulun kamulaştırma sorununu çözerek İlçe Milli Eğitim’e devrettik. Bir yandan da mülkiyet sorununu çözdük. 24 caminin.”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kent Buluşmaları programı çerçevesinde Muş, Kastamonu ve Balkan Türkleriyle bir araya geldi. Arapçeşme Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda hizmetlerini slayt gösterisiyle anlatan Büyükgöz, “‘Sağlam iş yaptık. Gebze’yi güven altına aldık’ diye bir cümle kurduk. Belki bazılarınız ‘Örneği var mı’ diye düşünüyor olabilir. Bu cümleye, Bu cümle tam mı?’ diye sorabilirler. Gebze’nin güvenliğini nasıl sağladık hep birlikte görelim. Bu şehrin bazı kronik sorunları vardı. Bunlar 50, 100 yıldan kalma sorunlardı. Biz bu sorunları temizleyerek başladık. Öncelikle 1 milyar lira civarında kamulaştırdık. 42 okulun kamulaştırma sorununu çözüp İlçe Milli Eğitim’e devrettik. Diğer taraftan 24 caminin mülkiyet sorununu da çözdük. Hepinizin yakından konuştuğu bir sorun daha. Çoban Mustafa Paşa Camisi’nin yanındaki ve otopark olarak kullanılan arazi. Onu da kamulaştırdık ve 8 sağlık tesisinin mülkiyetini bu şehre verdik. “Sorunu çözdük. Geçmişte ne varsa sorunları çözmeye ve temizlemeye devam ettik” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kocaeli Muş Dernek Lideri Hasan Payyu, Kocaeli Kastamonu Dernekler Federasyonu Lideri Musa Tunoğlu, Gebze Kastamonu Dernek Lideri Ergün Kepenek, Darıca Kastamonu Cemaat Lideri Deniz Ünal, Dilovası Kastamonu Cemaat Derneği Lideri Mehmet Dağ, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri Günay. Uzun, Gebze Balkan Türkleri Derneği Lideri Hüseyin Aksu ve Gebze Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri Hatice Çalışkan katıldı. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu