Haber

Dünya Kupası maçlarında neden çok uzatma veriliyor? Maçlarda neden uzatma süreleri uzun? 2022 Dünya Kupası maçında uzatmalar neden fazla?

2022 Dünya Kupası B Kümesi birinci maçında İngiltere ile İran karşı karşıya geldi. Uğraşın birinci yarısının sonuna 14 dakika eklenmesi futbolcular dahil herkesi şaşırttı. Pekala, Dünya Kupası maçlarında neden çok uzatma veriliyor? Maçlarda neden uzatma müddetleri uzun? 2022 Dünya Kupası maçında uzatmalar neden fazla? Yeni kural mı geldi? Uzatma mühletleri değişti mi? Neden çok fazla uzatma veriliyor? İşte bilgiler…

DÜNYA KUPASI MAÇLARINDA UZATLAMALAR DEĞİŞTİ Mİ, NEDEN FAZLA SÜRÜYOR?

FIFA Komitesi Lideri Pierluigi Collina’nın Dünya Kupası’nda gayret edecek hakemlerle yaptığı toplantıda, vakit geçirilmesinin önüne geçmek emeliyle topun oyunda olmadığı her anın müddete eklenmesi talimatını verdiği tabir edildi.

Bu bakımdan birtakım maçlara +10 dakikadan fazla uzatma müddeti verildi. Bu durum birtakım futbol severler tarafından güzel karşılansa da kimileri tarafından da tenkitlere neden oldu.

HANGİ MAÇA KAÇ DAKİKA UZATMA VERİLDİ?

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nın birinci haftasında A Kümesi’nde İngiltere ile İran karşı karşıya geldi. Çabanın birinci yarısına eklenen uzatma mühleti olay oldu.

Karşılaşmanın birinci yarısının sonuna 14 dakika eklenmesi alandaki futbolcular dahil tribünleri ve ekran başında maçı izleyenleri epey şaşırttı. Hakemin uzatmalar için verdiği bu müddet toplumsal medyada da çok konuşuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu