Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anketlerde öndeyiz

ensonhaber.com

14 Mayıs seçimleri için geri sayım başladı.

Birlikler bu kapsamda çalışmalarına hız verirken, anket çalışmaları da devam ediyor.

24 TV, 360 ve TV4 ortak yayınında piyasadaki anket çalışmalarını pahalıya mal eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anketlerin algı operasyonları için bir araç olarak kullanıldığına değindi.

“Meydanların dili yalan söylemez”

Erdoğan şunları söyledi:

Vatandaşlarımla meydanların ortasında olmak benim için büyük bir zevk. Seçim mitinglerine başlamak için acele etmiyoruz. Bayramdan sonra programı planladık. Bayramdan sonra mitinglere başlayacağız. Ramazan ayı boyunca iftar programlarıyla vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Elbette önceliğimiz beyin sarsıntısı bölgesi. İstanbul’da bulunduğumuz günlerde ilçe programlarına da katılıyoruz. Bu hafta sonu Pendik’te olacağız. Geçen Pazar İstanbul Bağcılar’da düzenlediğimiz törende büyük bir coşku gördüm. Meydanların dili konuşmuyor.

“Cumhur İttifakı olarak çok öndeyiz”

Küresel sistemin en değerli aygıtına dönüşen sosyal medyaya bakarak başka hayaller kurabiliyor insan ama bizim gördüğümüz tablo bu. Anketler, algı operasyonları için bir araç olarak da kullanılabilir. Doğru anketlerin değerli ipuçları verdiğini biliyoruz. Çok iyi bilsin ki medyada dolaşan rakamların anketle alakası yok. Aldığımız rakamlarda hem Cumhurbaşkanlığı’nda hem de Meclis’te Cumhur İttifakı olarak açık ara öndeyiz. Fark yaratmak için daha çok çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu