Haber

Cizre’li öğrenciler ilk kez 3D sinemayla tanıştı

Cizre’li öğrenciler ilk kez 3D sinemayla tanıştı

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kızılay gönüllüleri köy okullarındaki öğrencilere 3D sinemayı tanıttı.

Cizre ilçesinde 29 Ekim-4 Kasım tarihleri ​​arasında Kızılay Haftası kapsamında gönüllüler köy okullarındaki öğrencilere 3D sinemayı tanıttı. Eğitici çizgi film sinemaları ve Kızılay’ın tanıtıldığı etkinlikte, 10 köy okulunda toplam 1500 öğrenci sinemayla tanıştırılacak.

Cizre Kızılay Gönüllü Merkezi Müdürü Zeynel Em, Cizre Kızılay Gönüllü Merkezi olarak Kızılay Haftası münasebetiyle köy okullarında sinema etkinlikleri düzenlediklerini, kırsaldaki 10 köy okulundaki öğrencilere sinema göstereceklerini söyledi. alanlar.

Etkinlik kapsamında çocuklara eğitici ve öğretici filmler göstereceklerini ifade eden Em, “Bu filmler çocukların hayal güçlerini geliştirecek, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak ve sosyal farkındalıklarını artıracak. Etkinlik Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 30 – 4 Kasım tarihleri ​​arasında toplam 1500 öğrencinin katılacağı etkinliğe, “Bu etkinliğin çocukların gelişimine ve sosyalleşmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

İzleyicilerden Berfin Taday ise ilk kez film izlediğini ve çok beğendiğini belirterek, köye gelen gönüllülere teşekkür etti.

Kızılay’ın ilk kez köylerine geldiğini belirten Kadir Saltık, “Bizi sinemayla tanıştırdılar. Çizgi film çok güzeldi, çok heyecanlıydı. Bizi 3D sinemayla tanıştırdığınız için çok teşekkür ederiz.”

İlk kez 3D film izlediğini belirten Zana Güngör, çok heyecanlandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu