Haber

CHP’den bayram ikramiyesinin 15 bin TL’ye çıkarılması için kanun teklifi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kurban Bayramı’nda emeklilere 15 bin TL ikramiye verilmesi için TBMM Başkanlığı’na yasa teklifinde bulundu.

Ağbaba, teklifle ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın seçim öncesi vaadi olan bu Kurban Bayramı’nda 15 bin TL emekli ikramiyesi ödenmesi teklifimize hükümet samimi olursa destek verir. ikramiyelerin bundan sonra asgari ücret seviyesine yükseltileceğini söyledi.

Ağbaba, teklifle ilgili şu bilgileri verdi:

“Genel Başkanımızın seçim öncesi vaat ettiği emekli ikramiyelerinin taban fiyat düzeyine yükseltilmesi ve emekli ikramiyelerinin bir önceki bayramda verilen ikramiye ile bu bayram 15 bin TL olarak ödenmesine yönelik kanun teklifimizi TBMM’ye sunduk. AKP Genel Lideri Erdoğan, seçim öncesi emekli ikramiyelerinin 2 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Genel Liderimizin sözü, her bayramda emekli ikramiyelerinin taban ücret üzerinden ödeneceği idi. Bu kapsamda bir önceki tatilde ödenen 6500 TL bayram ikramiyesine ek olarak Kurban Bayramı’na 8506 TL taban fiyat eklenmeli ve bu bayramda emeklilere 15 bin TL emekli ikramiyesi verilmelidir. .

Emeklilerimize bayramlarda ikramiye ödenmesi ilk kez 2015 yılında Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirilmiş, Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekli ve hak sahiplerine bin lira ödeme yapılmıştır. Yıllar içinde yapılan küçük artışlarla emeklilerimize ödenen emekli ikramiyeleri sembolik bir rakama dönüşmüş, ikramiyeler enflasyon karşısında eriyip pul pul olmuştur. Hükümet samimi olursa, Genel Liderimizin seçim öncesi vaadi olan bu Kurban Bayramı’nda emekli ikramiyelerinin 15 bin TL olarak ödenmesi, ikramiyelerin yüzde 10’a çıkarılması yönündeki teklifimizi pekiştirecektir. ondan sonra taban fiyat.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu