Haber

Biden kopya kağıdıyla yakalandı

ABD’nin en yaşlı başkanı olarak tarihe geçen Joe Biden’ın katıldığı basın toplantısındaki görüntüleri ülkede büyük tartışmayı beraberinde getirdi.

2024 seçimlerine aday olacağını resmen açıklayan 80 yaşındaki Biden, dün Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’u Beyaz Saray’da ağırladı. İki isim ortak basın toplantısı düzenlerken çekilen fotoğraflardaki detay tartışmayı alevlendirdi.

Biden’ın elinde tuttuğu ve zaman zaman baktığı notların detaylı fotoğraflarını çeken Reuters muhabirleri, Biden’ın elindeki notlarda kendisine yöneltilecek soruların, soruları soracak gazetecilerin isimlerinin, sorulacak kurumun isimlerinin yer aldığını ortaya çıkardı. ve onun fotoğrafları için çalıştı.

Biden’ın kendisine yöneltilecek sorular için önceden hazırlık yaptığı, hatta soru soracak gazetecilerin isimlerinin telaffuzlarının bile yazıldığı belirlendi. Biden’ın elindeki kağıtta ilk soruyu Los Angeles Times muhabiri Courtney Subramanian’ın soracağı belirtilirken, soruların detaylarına yer verildi.

CUMHURİYET ELEŞTİRİLDİ

Biden daha önce de benzer hilelerle basın toplantılarına katılmıştı ve bu durum Cumhuriyetçilerin tepkisini çekmişti, “Başkan Biden’ın akıl sağlığı iyi değil”yorumlara yol açtı.

Ve geçen yıl, Biden’ın elindeki bir notta, nerede ve nasıl davranılacağı, “Roosevelt Odası’na girecek, katılanlara selam verdikten sonra TAHİS EDİLEN YERİNİZE oturacaksınız”terimlerle anlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu