Haber

Batı’nın İsrail’e güvenmesi sürpriz değil! Zalimler zalimlere destek oluyor

  •   Haber7-ÖZEL

İsrail yönetiminin Gazze’de sivillere yönelik saldırıları sürüyor. Savaşın 20. gününde soykırımın yaşandığı Gazze’de İsrail saldırıları sonucu ölenlerin sayısı 7 bin 28′Yaralı sivil sayısı ise 2’ye ulaştı 18 bin 484 oldu.

Kara operasyonu konuşuldu Gazze benÇin ve birçok ülke katliamın durdurulması çağrısında bulunuyor. Amerika Birleşik DevletleriBaşta diğerleri olmak üzere dünyanın emperyal güçleri soykırımın devam etmesi gerektiğini ifade etti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu‘ya destek ziyaretleri yapıyor.

DESTEKÇİLERİN KATLİAM GEÇMİŞİ VAR

İsrail’in Filistin’deki insani hatasını, çocukların, bebeklerin ve kadınların acımasızca öldürülmesini destekleyen ülkeler arasında, Amerika Birleşik Devletleriolmak Almanya, İngiltere, Fransa ve İtalya Böyle ülkeler geliyor. Bu ülkelerin ortak özelliklerine baktığımızda hepsinin geçmişlerinde binlerce, milyonlarca insanı katletmiş, savaş suçları işlemiş, soykırım uygulamış oldukları açıkça görülmektedir.

NÜKLEER SİLAH KULLANAN İLK VE TEK ÜLKE ABD

İsrail’in en büyük destekçisi olan ABD, dünyada atom bombasını kullanan ilk ve tek ülke olarak kayıtlara geçiyor. ABD, İkinci Dünya Savaşı sırasında 6 Ağustos 1945’te Japonya’nın Hiroşima kentine ilk atom bombasını attı. Bununla yetinmeyen ABD, 9 Ağustos 1945’te Nagazaki’ye ikinci atom bombası saldırısını gerçekleştirdi.

ABD’nin gerçekleştirdiği nükleer saldırıda sivil, çocuk fark etmeksizin toplam 220 bin kişi hayatını kaybetti. Daha sonra yıllarca devam eden insan ıstırabı başladı. Milyonlarca insan nükleer saldırının ardından sakatlık, kanser gibi hastalıklarla mücadele etti.


AFGANİSTAN VE IRAK KATLİAMLARI

ABD’nin dünyanın dört bir yanındaki insanları katletmesi nükleer saldırılarla sınırlı değil. ABD, konvansiyonel silahlarla da binlerce masum insanın canına kıydı. ABD’nin Afganistan’daki 20 yıllık işgalinde resmi kayıtlara göre 47 bin 245 Afgan hayatını kaybetti.
ABD’nin Irak işgalindeki ölü sayısı Afganistan’dan bile daha fazla. ABD’nin 11 Eylül saldırılarını bahane ederek Irak’ı işgaliyle başlayan dönemde ölü sayısının 1,2 milyon olduğu söyleniyor.

ALMANYA 6 MİLYON YAHUDİYİ ÖLDÜRDÜ

İsrail’in mevcut soykırımını destekleyen bir diğer ülke olan Almanya ise yine geçmişte katliamlarla anılan, hatta 6 milyon Yahudi’yi öldürerek dünyanın en büyük katliamını gerçekleştiren ülke olarak kayıtlara geçiyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyasını yöneten Adolf Hitler, insanlık tarihinin en büyük soykırımını gerçekleştirdi. Hitler döneminde 1945 yılına kadar yaklaşık 6 milyon Yahudi sistematik bir şekilde katledildi. Holokost adı verilen soykırımda insanlar insanlık dışı yöntemlerle öldürülüp hazırlanmış fırınlarda yakıldı.

Öte yandan sömürgeci bir devlet olan Almanya, Afrika kıtasındaki Alman Güneybatı Afrika’sını (bugünkü Namibya), Alman Doğu Afrika’sını (Ruanda, Burundi, Tanzanya), Togoland (Togo) ve Kamerun bölgelerini uzun yıllar sömürgeleştirmiştir. Bu ülkelerde yaşayan insanlar vahşete varan uygulamalarla öldürüldü.

FRANSA’NIN GEÇMİŞİ KATLİAMLARLA DOLU

İsrail’in Gazze’deki soykırımını destekleyen ülkelerden biri olan Fransa da yüzyıllardır etkisi altında olduğu ülkelerde binlerce insanı katletti. Yarım asırlık bir sürede 23 Afrika ülkesini sömürge haline getirdi.

Fransa, soykırım tarihine geçen işgalini Cezayir’e karşı gerçekleştirdi. 1827-1962 yılları arasında 135 yıl boyunca Cezayir’i işgal eden Fransa, ülkenin tüm zenginliklerini yok etmenin yanı sıra milyonlarca insanı da katletti.

Ağustos 1945’te Fransız ordusu 45 bin masum sivili katletti, binlerce Cezayirli kadına tecavüz etti.

1954-1962 yılları arasında Cezayir halkının bağımsızlık mücadelesinin yoğunlaştığı bu dönemde Fransa 1,5 milyon Cezayirliyi katletti.

Ekim 1961’de Paris polisi, Fransız katliamlarını ve zulmünü protesto eden 400 Cezayirli sivili öldürdü.

Fransız işgali sırasında Cezayir’de öldürülenlerin sayısı 2 milyona ulaştı.


İTALYA’NIN LİBYA SOYKIRIMI

İsrail katliamına destek veren ve ateşkesi reddeden bir diğer ülke ise İtalya oldu. Filistinlilerin ölümlerini görmezden gelen İtalya, geçmişte binlerce insanı katleden ülkelerden biri. İtalya’nın Libya’yı işgal etme ve kontrol etme çabası sırasında ülkede bir soykırım yaşandı. Sirenayka’da işgal sırasında kimyasal silah kullanımı, mahkumların öldürülmesi ve sivillerin katledilmesi gibi büyük savaş suçları işlenirken, 60 bin kişi soykırıma uğratılarak öldürüldü.


İNGİLİZ SOLONİLERİNDE BİNLERCE İNSANI KATLETTİ

İsrail başbakanını ziyaret ederek desteğini ileten bir diğer ülke ise dünyanın sömürge şampiyonlarından biri olan İngiltere oldu. Yüzyıllar boyunca dünyanın birçok kıtasındaki toprakları sömürgeleştiren, insanları zulme uğratan, katleden İngiltere, bugün hala Filistin halkının katledilmesini desteklemektedir.

İngiltere bugüne kadar Mısır, Sudan, Kenya, Uganda, Güney Afrika, Gambiya, Sierra Leone, Kuzeybatı Somali, Zimbabve, Zambiya, Botsvana, Nijerya, Gana, Hindistan ve Malavi gibi birçok ülkeyi sömürgeleştirdi ve bu ülkelerde binlerce insanı katletti. .

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu