Yaşam

Babil Kültür Merkezi’nden depremzedelere yardım çağrısı

Maltepe Babil Kültür Merkezi, deprem bölgesinde dayanışma ve yardımlaşmanın azaldığına dikkat çekmek için video klip hazırladı. Toplu bir çalışma gerçekleştiren grup, Moğollar grubunun “Something Must Be Done” müziğinin sözlerini ve müziğini yeniden yorumladı.

Babil Kültür Merkezi Lideri İnci Kanarya, deprem bölgesinde yoğun bir acılar ve yalnızlık dönemi yaşayan depremzedelerin sesi olmak istediklerini belirterek, bu klibi Babil Kültür Merkezi bünyesinde düzenlenen atölyelerin katılımcıları ile hazırladıklarını ve Babil arkadaşlar. Kanarya, “Deprem bölgesi için mutlaka tüm vatandaşların yapabileceği bir şeyler var. Yakınlarını kaybeden depremzedeler şimdi yoğun bir yalnızlık içinde. Dolayısıyla kurum olarak bu insanlara ses olmak istedik” dedi.

Babil Kültür Merkezi olarak 6 yıldır Maltepe ve yakın çevresi ile kültür, sanat ve bilim üzerine etkinlik ve çalıştaylar düzenlediklerini belirten Kanarya, depremin olduğu ilk günden itibaren bölgeye yardım için gayret sarf ettiklerini söyledi. Kanarya, “Beklentimiz bunun hız kesmeden devam etmesidir” dedi.

halkapinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu