Haber

43. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu koşuldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 43. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında koşuldu. Maratonu erkeklerde Kenyalı Meshack Kimutai Kıbıl, kadınlarda ise Kenaylı Ivyne Lagat kazandı.

43. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu bugün koşuldu. Yarışlar kapsamında halk yarışı Şehit Asteğmen Coşkun Davulcu Üst Geçidi’nden başladı. Ardından 10 Km ve 21 Km Yarı Maraton koşularıyla 43. Uluslararası Yarı Maratonu gerçekleştirildi. 43. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun startını Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar birlikte verdi.

“ÇOK CİDDİ BİR KATILIM VAR”

Yerli ve yabancı çok sayıda sporcunun katıldığını belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını büyük bir coşku, büyük bir heyecan ve gururla hep birlikte kutlayacağız. Milletimiz ve ülkemiz adına bu müjdeli haberi şimdiden kutluyor ve kutluyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin Bugün en eski ikinci maraton Trabzon’da koşuluyor. Ayrıca slogan olarak da ‘Yeni Yüzyıla koşuyoruz’, ‘Türkiye’nin 100. yılına koşuyoruz’ sloganımız var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak çok memnunuz. Bu kadim organizasyonun bu yıl 43’üncüsünü düzenleyeceğiz. Çok önemli bir katılım var. Bugün bu yarışlara yaklaşık 2 bin sporcu katılıyor. Bu bir rakam. Yerli ve yabancı çok sayıda yerli ve yabancı sporcu, çok sayıda sporcu var. Bu organizasyonda tanınmış sporcular yer alıyor. Detaylarını birazdan vereceğiz, umarım çok keyifli bir yarış olur. Türkiye Cumhuriyeti ve Trabzon Maratonu daha nice yıllar güçlü kalsın. ” Daha uzun yıllar koşalım ki şehrimize güzel olsun.”

Kaynak: ANKA / Yerel

cobanlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu